25 kwietnia 2022

Szkoła podstawowa nr 378

Szkolny konkurs pięknego czytania

Maj jest Miesiącem Książki, Bibliotek, Czytelnika. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie pięknego czytania.
Każdy uczestnik zobowiązany jest przygotować jeden fragment tekstu prozatorskiego       z dowolnie wybranej przez siebie książki. Mile widziane fragmenty z książek zakupionych w ramach NPRCz (lista zakupionych książek dostępna w bibliotece szkolnej). Czas prezentacji nie może przekraczać 3-4 minut. Repertuar powinien być dobrany pod względem wartości literackiej oraz wieku uczestnika. Komisja konkursowa przyzna dodatkowe punkty za teksty zawierające dialogi. Podczas czytania ocenie podlegać będą: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.

Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej:

-10 maja 2022 r.  klasy I-III w godz. 1045 - 1300

- 12 maja 2022 r. klasy IV-VIII w godz. 1045 - 1300

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe, dyplomy i zaszczytny tytuł

„MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA 2022”.

Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie proszeni są o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej

do dnia 6 maja 2022r.

Serdecznie zapraszamy!