25 kwietnia 2022

Święto Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Jego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji 22 kwietnia zorganizowaliśmy w oddziale przedszkolnym wiele zajęć z ekologią w tle,  takich jak:  pogadanki, oglądanie filmów edukacyjnych, segregowanie śmieci, zabawy ruchowe, prace plastyczne. Dzieci, chcąc podkreślić wagę tego dnia oraz pokazać, że są przyjaciółmi przyrody, przygotowały wspólnie z rodzicami fantastyczne ubiory z surowców wtórnych, które zaprezentowały na pokazie ekomody. Na zakończenie tego niezwykłego dnia klasy 0-3 wzięły udział w paradzie wokół szkoły, podczas której dumnie prezentowały wykonane własnoręcznie stroje oraz plakaty. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz planety.