21 kwietnia 2022

Wielkanocne śniadanie w klasie 1d

Korzystając z pierwszych wiosennych promieni słonecznych, uczniowie klasy 1d na początku marca wyszli na boisko szkolne i zasiali rośliny. Każde dziecko otrzymało swoją doniczkę i nasiona różnych ziół (natkę pietruszki, rukolę, szczypiorek, rzeżuchę oraz miętę). Od tego dnia uczniowie opiekowali się swoimi roślinami, podlewali je i uczyli się o nie dbać. Jako pierwsza wyrosła rzeżucha i została wykorzystana do przygotowania pysznych kanapek. Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną dzieci zebrały resztę ziół, które udało im się wyhodować i przygotowały sałatkę. Podzieliły się też  jajkiem posypanym szczypiorkiem z ich małego ogródka. Była to okazja, aby nauczyć się, jak w prosty sposób można zrobić zdrowy dodatek do śniadania lub obiadu oraz jak dbać o rośliny i co jest im potrzebne do prawidłowego wzrostu. Do tego dzieci wykonały lemoniadę i spędziły miło czas na klasowym wielkanocnym śniadaniu.