13 kwietnia 2022

Dni Kariery 2022

Co roku w naszej szkole organizujemy Dni Kariery, podczas których motywujemy uczniów do planowania swojej przyszłości oraz zachęcamy do poznawania różnych zawodów. W dniach 4 - 8 kwietnia przygotowana została wystawa pt.: „Zawody przyszłości” oraz tablica informacyjna dla uczniów klas ósmych z ofertą szkół ponadpodstawowych. Na drzwiach pracowni szkolnych zawisły plakaty prezentujące zawody. W ramach programu „Tak jak mama i tata – poznajemy zawody rodziców” w kilku klasach gościli rodzice, którzy opowiadali o swojej pracy. Najmłodsi uczniowie mieli możliwość przebrania się w strój typowy dla ich wymarzonej profesji. Dzieci tworzyły  też plakaty na temat wymarzonych zawodów. Problematyka wyboru zawodu, predyspozycji do jego wykonywania, niezbędnych umiejętności i cech charakteru poruszana była też na zajęciach z wychowawcami i na języku angielskim. Słowem: przez tydzień żyliśmy myślą o tym, jak ważny jest wybór właściwego zawodu. Nie można podejmować takiej decyzji pochopnie lub kierując się modą czy zdaniem innych. Im wcześniej to sobie uświadomimy, tym lepiej.