30 marca 2022

CZY ZNASZ BAŚNIE ANDERSENA?

OMNIBUS LITERACKI

Biblioteka serdecznie zaprasza dzieci z klas I-III do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym  „Czy znasz baśnie Andersena? Omnibus literacki”. Jego celem jest zdobywanie wiedzy poprzez zabawę, doskonalenie umiejętności przekazywania nabytych wiadomości, rozbudzenie motywacji do czytania oraz rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich.

Tematyka konkursu obejmuje następujące baśnie H. Ch. Andersena: Calineczka, Nowe szaty cesarza, Krzesiwo, Księżniczka na ziarnku grochu, Słowik, Królowa Śniegu, Dzikie łabędzie, Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Dzielny ołowiany żołnierzyk.

Wychowawca wyłoni maksymalnie 4 uczniów z klasy wykazujących się znajomością baśni, którzy wezmą udział w pisemnej części konkursu.

Konkurs odbędzie się w bibliotece szkolnej

dnia 12 kwietnia 2022 roku

w godz. 1045 – 1130 (pierwsza zmiana)

w godz. 1145 – 1230 (druga zmiana)