03 października 2022

Festiwal Nauki

Od wielu lat nasi uczniowie uczestniczą w niezwykłych lekcjach, które odbywają się w salach doświadczalnych warszawskich wyższych uczelni w ramach Festiwalu Nauki. Poza wysłuchaniem wykładu dzieci mają możliwość doświadczania, badania, analizowania, czyli czerpania radości z odkrywania tajników nauki. Klasa 3a podczas zajęć na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przekonała się, jak ciekawa jest matematyka, wykorzystując do tego m. in.: karty, patyczki, sznurki, wstążki, klocki Dienesa. Klasa 5a w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego poznawała tajniki życia drobnoustrojów, wykonywała preparaty
i oglądała je pod mikroskopem. Sprawdziła na przykład, jak z bliska wyglądają drożdże oraz zarodniki pleśni na serze, owocach i warzywach. Klasa 6b gościła w stołecznym ZOO. Uczestniczyła tam w warsztatach naukowych pt. „Zbadaj wszystkie naj”, podczas których uczniowie przeprowadzali prawdziwe naukowe badania od postawienia tezy przez zbieranie danych, analizę po wnioski. Wyposażeni w karty pracy, lornetki, stopery i inne niezbędne przyrządy szukali najcięższych, najwyższych, najdłużej wytrzymujących pod wodą mieszkańców ZOO. Wszystkie festiwalowe lekcje były bardzo ciekawe i dostarczyły wielu pozytywnych emocji.