15 kwietnia 2024

„BEZ MASKI” na najwyższym podium

Z dumą informujemy, że grupa teatralna „Bez maski” składająca się z uczniów klasy 4c zajęła I miejsce w kategorii dzieci młodszych  w XXIX Mazowieckim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego – Maska 2024 organizowanym przez Dom Kultury Świt.  Czwartoklasiści przedstawili „Legendę o warszawskim Bazyliszku” na podstawie tekstu Wandy Chotomskiej.  Zebrali mnóstwo pochwał za grę aktorską, oprawę muzyczną i scenografię.   12 kwietnia podczas uroczystej gali zespół odebrał statuetkę laureata, a odtwórcy głównych ról Anna Targoni i Mieszko Fidecki także indywidualne wyróżnienia. Sukces młodych aktorów cieszy podwójnie, jako że był to ich debiut sceniczny, a pokonali doświadczone zespoły teatralne.
            Serdecznie gratulujemy wspaniałego osiągnięcia! Dziękujemy także za ogromne wsparcie wszystkim rodzicom, którzy pomagali przy tworzeniu scenografii, transporcie dekoracji do DK Świt, ale przede wszystkim dodawali otuchy i nie szczędzili miłych słów zarówno młodym artystom, jak i czuwającej nad całością wychowawczyni.  To była niezwykle emocjonująca  przygoda dla całego zespołu klasowego.