09 kwietnia 2024

Przyjaciele Zippiego

Od listopada 2023 roku w klasie 2a realizowany był rekomendowany program profilaktyczny pt. "Przyjaciele Zippiego". Jest to program międzynarodowy mający na celu kształtowanie rozwoju psychospołecznego, a także profilaktyka zdrowia psychicznego u uczniów młodszych klas. Składał się z cyklu dwudziestu czterech spotkań, podczas których poruszane były tematy dotyczące emocji, komunikacji, nawiązywania relacji, rozwiązywania konfliktów, przeżywania zmiany i straty. Uczniowie podczas zajęć mieli okazję trenować i utrwalać zdobytą wiedzę, dzięki czemu będą mogli lepiej sobie radzić w codziennych sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych. Podczas zajęć towarzyszyła im maskotka patyczaka Zippiego, z którym uczniowie klasy 2a bardzo się zaprzyjaźnili.