09 kwietnia 2024

Apteczka pierwszej pomocy

W klasie 2d zakończyliśmy realizację rekomendowanego programu profilaktycznego pt. "Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej" przeznaczonego dla uczniów w wieku 8-12 lat. Jego celem jest rozwijanie u dzieci podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie ich do radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Zrealizowaliśmy dziesięć obszarów tematycznych. Rozmawialiśmy między innymi o optymizmie, przyjaźni, kreatywności, wytrwałości, zdrowiu, szczerości, życzliwości, wdzięczności i marzeniach. Uczniowie wykonywali różne aktywności i zadania, które miały pomóc im lepiej zrozumieć siebie i innych. Uczyli się zwracać uwagę na pozytywne strony różnych sytuacji, na przykład pisząc pamiętniki dobrych chwil.

Na pierwszych zajęciach dzieci wykonały tzw. apteczki skarbów, w których przez kilka miesięcy gromadziły pamiątki, mające wspierać i dodawać wiary w trudnych momentach.